SAÇINIZA PARFÜM SIKABİLİR MİSİNİZ?

Parfüm, güzellik rutininize mükemmel bir son dokunuş yapar; kendinizi daha güvende hissetmenizi sağlayabilir, ruh halinizi yükseltebilir ve hatta güzel anıları tetikleyebilir.

Parfüm, güzellik rutininize mükemmel bir son dokunuş yapar; kendinizi daha güvende hissetmenizi sağlayabilir, ruh halinizi yükseltebilir ve hatta güzel anıları tetikleyebilir. Bu nedenle, doğal olarak, imza kokunuzun mümkün olduğu kadar uzun süre dayanmasını isteyebilirsiniz. Ancak saça parfüm püskürtmek çözüm mü? Artıları ve eksileri araştırıyoruz (iyi bir önlem için dahil edilen bazı sansasyonel saç spreyi seçenekleriyle birlikte!)

 

SAÇINIZA PARFÜM SIKABİLİR MİSİNİZ?

Kısacası, cevap hayır! Parfümü (Eau de Toilette veya Eau de Parfum gibi) doğrudan güzel buklelerinize püskürtmemelisiniz. Bunu yaparsanız, saçınıza yarardan çok zarar veriyor olabilirsiniz! Bunun nedeni, saçınızı kurutabilen, saç derinizi tahriş edebilen ve hatta kırılmalara veya kepeklere yol açabilen kokudaki yüksek alkol içeriğidir.

Saça parfüm sıkmak güzel olsa da, diğer seçenekler saçınızı yan etkilere zarar vermeden güzel kokulu bırakacaktır. Şu fikirlere göz atın: 

 

1. HAVAYA PARFÜM SIKIN

İlk seçenek, parfümünüzü havaya sıkmak ve ardından içinden geçmek. Bu yöntemi kullandığınızda, şişenizi yakından sıktığınızda koku saçınızı doyurmak yerine saçınıza yerleşerek alkolün saçınız üzerindeki etkisini sınırlayacaktır. Ancak unutmayın, kendinizi sadece saçınızı koklamakla sınırlamanıza gerek yok, buklelerinizi kokladıktan sonra, aromanın keyfini daha da uzun süre çıkarmak için nabız noktalarınıza püskürtebilirsiniz. 

 

2. SAÇINIZA PARFÜM SÜRÜN

Parfümünüzü doğrudan saç fırçanıza sıkmayı ve saçınızı taramayı da deneyebilirsiniz. Köklerinize çok yakın fırçalamadan kaçınmanızı öneririz; bunun yerine kokuyu uzunluk boyunca eşit olarak dağıtmaya odaklanın.

 

3. SAÇ SPREYİ KULLANIN

Bu ilk iki seçenek size yumuşak ve ince bir koku bırakacaktır. Yine de, sadece buklelerinizin daha uzun süre harika kokmasını sağlamakla kalmayan, aynı zamanda saçı seven ek faydalar (nemlendirici bileşenler gibi) içeren bir yöntemi tercih ettiğinizi varsayalım. Bu durumda, her zaman popüler olan Conditioner saç spreyi gibi bir saç spreyi denemeniz gerekir.

Bir saç spreyi, saçınıza yalnızca istediğiniz kokuyu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda parfüme kıyasla genellikle çok daha düşük alkol konsantrasyonuyla formüle edildiğinden, saçınıza zarar verme konusunda endişelenmenize gerek yoktur.