PARFÜM NASIL KATMANLANIR?

Günden güne nasıl koku sürdüğünüzün, en sevdiğiniz parfümün püskürtülmesiyle başlayıp bitmediğini biliyor muydunuz? Koku katmanlama ile seçtiğiniz kokunun etkilerini tamamlayıcı ürünlerle eşleştirerek güçlendirebilirsiniz.

Günden güne nasıl koku sürdüğünüzün, en sevdiğiniz parfümün püskürtülmesiyle başlayıp bitmediğini biliyor muydunuz? Koku katmanlama ile seçtiğiniz kokunun etkilerini tamamlayıcı ürünlerle eşleştirerek güçlendirebilirsiniz. Daha fazlasını bilmek ister misiniz? Parfüm katmanları ve Cygnus ailesi olarak sevdiğimiz kombinasyonlar hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

 

KOKU KATMANI NEDİR?

Parfüm katmanlama, gerçekten eşsiz bir aroma yaratmak için cildinizde birden fazla kokuyu birleştirmenin bir yoludur. O anki ruh halinize veya hazırlandığınız duruma uygun bir koku oluşturabilirsiniz.

 

PARFÜMLERİ NASIL KATMANLARSINIZ?

Koku katmanı, mutlaka bir parfümün diğerinin üzerine püskürtülmesi anlamına gelmez. Bunda ustalaşmak için, hangi notaların birbiriyle en iyi şekilde çalıştığını ve üst, kalp ve dip notaların birbiriyle nasıl uyum içinde çalıştığını gerçekten bilmeniz gerekir.

Baş nota; bir parfümün sıkıldıktan sonraki ilk izlenimidir. Baş nota bir parfümün hoşumuza gidip gitmemesi bakımından belirleyicidir.

 

NOTALAR NELEDİR?

Kalp notası ise baş nota uçup gittikten sonra geri kalandır. Kalp nota parfümün merkezi kısmıdır. Asıl koku karakteridir ve baş notaya göre çok daha uzun bir süre algılanır.

Dip nota ise koku sürecinin üçüncü ve son kısmını oluşturur. Hem baş hem kalp notada bulunur ve saatler sonra hala kalıcı olan son notadır.

Parfüm katmanlamaya yeni başlayanlar için, imza kokunuzla ve duş jelleri ve vücut losyonları gibi kokulu vücut ürünlerinizle tamamlamanızı öneririz.

 

PARFÜM KATMANLAMANIN FAYDALARI NELERDİR?

Sabah rutininize fazladan birkaç adım eklemek gününüzün güzel geçmesi adına faydalı olabilir.

Parfüm katmanlama ile sadece kişiliğinizi yansıtacak bir koku yaratma özgürlüğüne sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda kokunun cildinizde kalma süresini de uzatabilirsiniz. Alternatif olarak, sadece kokulu vücut ürününü kullanarak daha hafif bir koku deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz.  

 

SEVDİĞİMİZ KOKU KATMAN KOMBİNASYONLARI

Geleneksel olarak, koku katmanlama ile, yasemin veya gül gibi ortak notalara sahip iki kokuyu birleştirir ve oradan gidersiniz. Bununla birlikte, birçok koku evi, birlikte çalışan uyumlu ürünler üreterek sizin için zor işi yaptı. Hemen Cygnus parfümlerimizden içerikleri size en uygun olanı seçerek muhteşem ve uzun süreli kokuların gün boyu tadını çıkartın!