BİR UZMAN GİBİ PARFÜM NASIL SÜRÜLÜR?

Herkes, özellikle de kullandıkları parfüm hakkında bir veya iki iltifat almayı sever. Bununla birlikte, çoğu zaman, kokunuzun (ve parfüm takdirinizin) tüm gün sürmesini istiyorsanız, sabahları en sevdiğiniz imza kokunuzun hızlı bir şekilde püskürtülmesi, onu tam olarak belli etmeyecektir.

Herkes, özellikle de kullandıkları parfüm hakkında bir veya iki iltifat almayı sever. Bununla birlikte, çoğu zaman, kokunuzun (ve parfüm takdirinizin) tüm gün sürmesini istiyorsanız, sabahları en sevdiğiniz imza kokunuzun hızlı bir şekilde püskürtülmesi, onu tam olarak belli etmeyecektir. Bu yüzden, parfümü bir profesyonel gibi nasıl uygulayacağınız ve kokunuzun daha uzun süre dayanmasına yardımcı olacak uzman ipuçlarımız burada.

 

1. SAKLAMA ORTAMINI DÜŞÜNÜN

Parfümünüzün mümkün olduğu kadar uzun süre dayanmasını istiyorsanız, cildinize uygulamadan önce yapmanız gereken bir şey var. Şişelerinizi nerede sakladığınızı düşünün! Isı, ışık ve nem parfümü parçalayacak ve kalitesini düşürecektir. Bu nedenle, şişeleriniz banyo lavabonuzun yanında mükemmel bir şekilde güzel görünse de, burası onları saklamak için gerçekten kötü bir yer. Bunun yerine, tam potansiyellerine ulaşabilmeleri için onları serin ve kuru yerlerde, pencerelerden uzakta tutarak muhafaza edin.

 

2. NABIZ NOKTALARINIZI BİLİN

Parfümünüzü nereye uygulayacağınızı bilmek, daha uzun süre dayanmasını sağlamanın anahtarıdır. En sevdiğiniz kokuyu nabız noktalarınıza uygulamalısınız- bunlar, damarlarınızın cilde yakın kan akışının olduğu ve kokunun daha hızlı gelişmesine yardımcı olan ısı yaydığı yerlerdir. Parfümünüzü sürmek için en iyi yerler kulak arkası, bilek üstü, ense, dirsek içi ve diz arkasıdır.

 

3. HAFİFLETİN, OVALAMAYIN

Özellikle bileklerinize parfüm uygularken yaygın bir tepki, onları birbirine sürtmektir. Kokunuzdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız bu doğru bir yöntem değildir. Bunları birbirine sürtmek notaları matlaştırabilir, bunun yerine bileklerinizi hafifçe birbirine vurun ve ardından parfümün doğal olarak ve kendiliğinden kurumasını bekleyin.

 

4. NEMLENDİRMEDEN SONRA PARFÜM SÜRÜN

Parfüm ciltteki nem tarafından hapsedilir, bu nedenle duştan hemen sonra nabız noktalarınıza uygulamak, kokunuzun cildinizde kalmasına yardımcı olmak için harika bir ipucudur.

 

5. EŞLEŞEN ÜRÜNLERLE KATMANLAYIN

Bir parfüm hediye seti aldığınızda, genellikle ona uygun bir vücut losyonu veya vücut kremleri eşlik eder. Parfümü cildinize uygulamadan önce bu tamamlayıcı ürünleri kullanırsanız, kokunun cildinizde çok daha uzun süre kalmasına yardımcı olursunuz!